O nás

Historie Technických služeb

Historie Technických služeb v Zábřehu, dle záznamů nalezených v městské knihovně pochází už z r. 1950, kdy vznikl Sdružený komunální podnik města Zábřeh, do něhož byly soustředěny provozovny charakteru služeb obyvatelstvu. Jednalo se především o služby, jako holičství, kadeřnictví, nákladní a osobní doprava,  zahradnictví, úklid města, koupaliště, a pohřební služba. Vznikl i Okresní průmyslový kombinát se sídlem v Mohelnici. Ten zajišťoval opravy a údržbu, nebo provoz výroby z místních zdrojů.


Rychlý rozvoj národního hospodářství a nárůst zájmu obyvatel o poskytované služby vyžadoval i rozvoj těchto služeb a vybavení jednotlivých provozoven. Služby byly rozšířeny o rychloprádelnu, klempířství, čalounictví,nebo autoopravny. Vizí do budoucna bylo rozšířit provozovny i na vesnice
a minimalizovat rozdíly mezi životem na vesnici a ve městě.


Komunální podnik na popularitě rostl, proto r. 1969 obohatil svoji nabídku služeb o vyvažování kol v autoopravně a dopravní park vybavil vozidlem Škoda 706 a taxi Varšava. V zámečnictví byla zahájena výroba portálů a garážových vrat. Téhož roku se Komunální služby dočkaly nové kropící techniky a zametacího vozu a roku 1970 zahájil výstavbu garáží pro svoje vozy.
O dva roky později, tedy roku 1972, byla zahájena s milionovým nákladem výstavba Technických služeb města, s provozovnou na ulici Dvorská 19.  Technické služby nabízely stavební práce a opravy střešních krytin. Od roku 1973 začaly zajišťovat čistění, kropení a odvoz odpadků po celém městě. Nakoupily nové popelnice a začaly od občanů města svážet popel. Nedílnou součástí jejich práce byla i údržba sadů, zeleně, provoz hřbitova, koupaliště, sauny, WC a veřejného osvětlení. Technické služby v tomto roce nakoupily auta a stroje v celkové hodnotě 176 tisíc Kčs.
Na činnost Technických služeb v roce 1984 navázal BOBR servis Zábřeh se stejným sídlem jako Technické služby. Jejich činnost doplňoval provoz hlídaných parkovišť, nakládání s odpady a odpady nebezpečnými. Svoji činnost provozoval do roku 2002.


S tímto rokem se váže vznik společnosti EKO servis s.r.o. S postupným rozvojem společnosti se rozvíjely i jeho služby, nabídka se tak rozšířila o provoz psího útulku, rybníku Oborník, prodej a půjčovnu movitých věcí, výrobu tepelné energie a teplé užitkové vody a spousty dalších služeb, jak pro město tak i občany. EKO servis je také provozovatelem sběrného dvora Separex, zabývající se odpadovým hospodářstvím pro město a obyvatele.


Nastala reorganizace společnosti EKO servis s.r.o. a v říjnu 2017 byla založena příspěvková organizace Technické služby, jejichž zřizovatelem je město Zábřeh.  Hlavní činností Technických služeb je plnění úkolů a zadání zřizovatele, tedy města, veřejně prospěšné činnosti a služby a správa majetku města Zábřeh. Ostatní činnosti nadále zůstávají náplní společnosti EKO servis.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.